Zapalona Ekipa

Zapalona Ekipa to grupa ludzi wyjątkowo „zapalonych” do tego, by podnosić wiedzę w obszarze nieswoistych zapaleń jelit.

Bardzo zależy nam na tym, by treści tworzone na Zapaloną Akademię były jak najbardziej pomocne dla osób chorujących na NZJ, a także ich bliskich. To dlatego w naszym zespole połączyły siłę osoby znające temat NZJ z różnych stron – pacjenci, studenci kierunków medycznych oraz osoby zawodowo związane z medycyną i dietetyką kliniczną. Zachęcamy do zapoznania się z ich sylwetkami!

Agnieszka Dąbek-Drobny 

Lucjan Dzierża

Klaudia Katarzyńska

Hanna Kłonowska – Jestem mgr dietetyki klinicznej. Już podczas studiów licencjackich, od pierwszych praktyk na oddziale gastroenterologii wiedziałam, że to jest TO! Tematyka chorób żołądkowo-jelitowych stanowi dla mnie główny obszar zawodowych zainteresowań, którym zajmuje się m.in. edukując w mediach społecznościowych na profilu Gloria Kaloria. Dołączyłam do Zapalonej Akademii, ponieważ chciałam dodatkowo pogłębić swoją wiedzę oraz mieć swój mały udział w zwiększaniu ilości rzetelnych treści dietetycznych kierowanych do osób chorujących na NZJ.

Marek Lichota – Zawsze byłem optymistą i szczęśliwie w tej kwestii niewiele się zmieniło. Dziś jednak wiem, że mój „apetyt na życie” z pewnością nie byłby tak intensywny, gdyby nie przeżycia, jakich miałem okazję doświadczyć.
Moja „szorstka przyjaźń” z chorobą Leśniowskiego – Crohn’a  trwa od 2002 i stąd też moje zainteresowanie Nieswoistymi Zapaleniami Jelit i inicjatywa stworzenia i współprowadzenia Zapalonej Akademii, do której serdecznie zapraszam!

Mariusz Matejko – Jestem studentem dietetyki. Do Zapalonej Akademii dołączyłem by poszerzyć swoje horyzonty w aspekcie nieswoistych zapaleń jelit, szczególnie jeśli chodzi o dietoterapię. Przekonała mnie również do tego chęć niesienia pomocy innym i „oswajanie się” z przyszłymi pacjentami 🙂

Sylwia Owczarczyk

Marta Stanula

Wiktor Trzop

Chcesz dołączyć do naszego Zapalonej Ekipy?
Napisz nam o sobie kilka słów na zapalonaakademia@apetytnazycie.org!