Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

08.09.2021 odbędzie się webinar pt. „Gdy choroba wierci dziurę w brzuchu. Przetoki w NZJ”. Z tej okazji postanowiliśmy Wam dziś przybliżyć postać Profesora:)

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz – doskonały chirurg, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Pan Profesor od wielu lat specjalizuje się w chirurgii przewodu pokarmowego, a jego główne obszary zainteresowań zawodowych to koloproktologia, terapia podciśnieniowa oraz szeroko rozumiana kompleksowa opieka okołooperacyjna. W jej ramach podkreśla rolę właściwego przygotowania do zabiegu (prehabilitacji), żywienia, zapobiegania zakażeniom miejsca operowanego oraz skrócenie czasu pobytu w szpitalu i rehabilitacji po zabiegu.

Od wielu lat jest uznanym i niezwykle cenionym również przez pacjentów ekspertem i pionierem w stosowaniu wielu rozwiązań mających na celu skuteczne leczenie nieszczelności i przetok przewodu pokarmowego jak również lepsze gojenie ran.  

Jest członkiem wielu międzynarodowych zespołów eksperckich w zakresie terapii podciśnieniowej, leczenia metoda otwartego brzucha, zakażenia miejsca operowanego.

Dużą część jego pracy stanowi opieka nad pacjentami z NZJ oraz chorymi z różnego rodzaju nowotworami, przede wszystkim jelita grubego, do których podchodzi z wielka empatią, cierpliwością i oddaniem.

By dowiedzieć się więcej na temat tego wyjątkowego specjalisty i dowiedzieć się na temat tego dlaczego został chirurgiem zapraszamy do wysłuchania m.in. o prehabilitacji http://www.youtube.com/watch?v=DCclyxtmgUQ  oraz przeczytania wywiadu http://stomalife.pl/index.php/magazyn-po-prostu-zyj/zycie-ze-stomia/nie-bac-sie-wyzwan-wywiad-z-prof-tomaszem-banasiewiczem


Posty powiązane